Dokuczyciel - dlaczego?  

Sparafrazuję wieszcza z filmu „Rejs”:

Znamy się mało... więc może ja bym powiedział parę słów o sobie - najpierw. Urodziłem się... urodziłem się na wschodzie Polski, w 1969 roku, w lipcu. Znaczy, w połowie lipca... właściwie w pierwszej połowie lipca, właściwie... dokładnie 10 lipca. No... to tyle może o sobie - na początek... Czy są jakieś pytania?


Ale żeby nie było...


Żyję na ziemi na tyle długo, żeby wyrobić sobie jakąś opinię o otaczającym świecie.
Ponieważ przez całe dotychczasowe życie mieszkam w Polsce Wschodniej (Warszawę, też do takowej zaliczam - a mieszkałem w niej ponad 15 lat), więc i obserwacje moje dotyczą problemów naszego kraju ze szczególnym uwzględnieniem tego regionu.
Więcej »

Lubię podróżować, ale z uwagi na ograniczone możliwości finansowe na ogół tylko po Polsce. To z kolei pozwoliło mi poznać dość dobrze ludzi mieszkających na terenie Polski i zapoznać się bliżej z ich poglądami i problemami.

Od lat sporządzam różne notatki i obserwuję otaczającą mnie rzeczywistość.

Zaowocowało to dość pokaźną wiedzą z różnych dziedzin, lecz niestety nadal nie­usys­tema­tyzowaną. Wciąż fascynuje mnie socjologia, geografia i historia. Trochę mniej astro­nomia i chemia.
A przede wszystkim niezrealizowana pasja - fizyka.
Sporo czasu poświęcam również na studiowanie Biblii.
Zawsze lubiłem dużo czytać. Kiedyś to były książki papierowe, dziś coraz częściej publikacje elektroniczne.
Przechowuję również przedmioty z dawnych lat. Powstał już z tego niemały gabinet osobliwości.
Teraz czas, żeby podzielić się z innymi...


Hobby? Mało na to czasu. Ale gdybym go miał, to wszelkiego rodzaju robótki precyzyjne, np. modelarstwo, czy sztuka. Kiedyś marzyło mi się zbudowanie makiety kolejowej. To jest jeszcze możliwe, ale nie teraz
Lubię jeździć na rowerze. Ostatnio nawet na rolkach. Prócz tego podróżuję samochodem, bądź motocyklem.

 

Muzyka? Nie mam wysublimowanego gustu muzycznego, ani konkretnych preferencji jeśli chodzi o zespoły, czy gatunki. Słucham prawie wszystkiego. Sam trochę grywam na instrumentach klawiszowych. Szcze­gólną przyjemność sprawia mi słuchanie utworów z rytmem synkopowym i septymowymi akordami, zwłaszcza ragtime, blues i boogie-woogie. W podróży lubię słuchać starych kawałków country, rocka i punk-rocka, również popu.
W domu dla uciszenia trochę muzyki klasycznej. Bywało, że chodziłem nawet na koncerty.
Najtrudniej znoszę wszelkie odmiany metalu i rapu. Gatunków ciężkich i muzyki alternatywnej w zasadzie nie słucham wcale.
Moja dewiza: muzyka ma być przyjemna, a nie męcząca. Więcej »

 

Ulubiony film?
Polski: „Gdzie jest generał?” z 1963 roku
Zagraniczny: „L'Ours” (po naszemu Niedźwiadek) z 1988 roku
Poza tym polskie filmy i seriale z lat 1948-1989 oraz amerykańskie kino przełomu 1920/1930.

 

Inne rozrywki kulturalne?
Dla przyjemności lubię obejrzeć skecze kabaretowe. Swego czasu ujął mnie zielonogórski POTEM, dziś najbliższy mi jest warszawski KMN i lubelski AMM. Pojedyncze skecze Limo i Smile. Jednak spadek poziomu kabaretów oddala mnie coraz bardziej od tego rodzaju sztuki. Więcej »

 

Czego nienawidzę?
Obłudy i relatywizmu. Pierwsze niszczy całe społeczeństwa, drugie niszczy jednostki. Ja zaś cenię szczerość i wierzę, że istnieje prawda absolutna. Więcej »

 

Dokuczyciel... Skąd taka ksywka?
Sam na to nie wpadłem. Wymyśliła to jedna z moich przyjaciółek, bo się z nią droczyłem. Ponieważ to było łagodne określenie wynikające z obopólnej sympatii, więc uznałem że po części odpowiada mojej charakterystyce i nadaje się na przydomek. Mam jeszcze inne, ale ten nadaje się na nick do witryny internetowej. Przy takiej tematyce dokumentalista i nauczyciel = dokuczyciel. Pasuje i niech tak zostanie.

 .

Dlaczego studiuję Biblię?
Treść tej księgi łączy w sobie niemal wszystkie moje zainteresowania. Jest stara, zawiera mnóstwo zapisów historycznych i ciekawostek naukowych. Jest w niej wiele zagadek. Ciekawe jest poznawanie i zgłębianie zawiłości języków biblijnych (hebrajskiego i greki). Ileż satysfakcji daje zapoznawanie się z dowodami istnienia Stwórcy Wszechświata? Znalazłem odpowiedzi na wiele pytań dotyczących natury człowieka i genezy problemów, które nas nurtują.
Zgadzam się, że to wymaga wiary. Ale wszystko wymaga wiary. Nawet ateizm.

To nie jest miejsce do szerzenia poglądów religijnych, ale dla osób zainteresowanych głębszą analizą Biblii polecam dwie lokalizacje: Interlinear Scripture Analyzer oraz Interlinear Bible.

Z faktami można się zgadzać, albo im zaprzeczać. Jesteśmy wolni. Więcej »

Strona zawiera komentarze i prywatne przemyślenia nt. bieżących wydarzeń na świecie.
Treść jest subiektywna, ale względnie racjonalna i może być niezgodna z poglądami wielu czytelników.


W celu sprawdzenia, czy można bezkarnie publikować swoje myśli w państwie prawa.http://komentarze.obywateleuropy.eu/aforyzmy.html
do strony głównej
Copyright © 2012 by Dokuczyciel